Sõbralikult jagatud ühise leti pealt võis leida värskelt küpsetatud mustikakooki, isetehtud leiba koos oma singi ja sinepiga, marineeritud seeni ja kurki, kiluvõileiba, beseed, šokolaadiküpsiseid, maasika- ja rabarberimoosi, värsket kala ja soolaseid pirukaid. Tervislikud smuutid läksid kiirelt nagu soojad saiad. Pärast esimest tundi pidi hakkama juba varusid täiendama. Nõudlust maitsvate ampsude ja kohvi järele tõstis suurepärane maheda tuulega päikesepaisteline ilm. Seejärel ilmusid nobedate kokkade käe ja maitsetunnetuse läbi lisaks veel lauale erinevat sorti suupisted, kohalik karulauguvõi, pitsa, pannkoogid moosiga ja ka õunakook.

Idee üks eestvedajatest, Vainupea külaseltsi juhatuse liige Kadi Ummik, võttis päeva kokku järgmiselt: "Ilm oli ilus, toit oli maitsev ja külastajaid oodatust rohkem. Saime juurde mõtteid, kuidas ja mida järgmisel korral veel paremini teha, kuid igal juhul võime seekordse üritusega rahule jääda. Kodukokkade päeva eesmärk oma küla rahvast kokku tuua ja koos mõnusasti aega veeta sai kindlasti täidetud."

Toreda vahepala pakkus melu keskel üks noortest kodukokkadest, Riia Katariina Laas, kes esitas külalistele oma kaunist luulekunsti. Soovime talle siinkohal jätkuvat julgust inspiratsioonipuhanguid paberile kirja panna ning neid ka publikule ette kanda.

Vainupea kodukokkade päev
Vainupea kodukokkade päev / foto: Mario Luik

Kuna esimene kogunemine kujunes niivõrd edukaks, siis on plaanis kodukokkade päevast Vainupeal traditsioon luua. "Kodukokkade päeva korraldamine on taas üks tore näide sellest, et meile meeldib Vainupeal koos ette võtta ja ära teha. Head energiat ja häid mõtteid jagub küllaga. Seejuures ootame alati kõiki lahkelt kohapeale uudistama ja kaasa lööma. Kindlasti saame siinsamal platsil ühise kohvilaua taga kokku ka uuel aastal," tõi välja Vainupea külavanem Mario Luik. Järgmiseks korraks on vahvatel kodukokkadel juba mitu üllatust pakkuda. Tänud teile Kadi, Liivi, Maire, Sigrid ja neiud Pansionaadist! Uute kohtumisteni!