Kirikute Öö õhtust võttis Vainupea kabel osa esmakordselt. Kirikute Öö eesmärgiks on anda inimestele võimalus tutvuda kristlusega vabas ja vahetus vormis. Erinevad kirikud pakuvad selleks erinevaid võimalusi, kuidas samm-sammult läheneda kristlusele, kirikule, usule. Igaüks saab ise otsustada, millisel määral ta soovib läheneda, kedagi ei kohustata valmis olema millekski siduvaks.

Priit Kaare (vasakul) ja Kevin Poll (paremal) / foto: Kadi Ummik

Vainupea kabelis toimus ettekanne Vainupea küla tutvustamisest ja kabeli ajaloost, kanti ette klassikalist muusikat Piret Villemi (klaver) ja Mari Kaasiku (viiul) esituses, mõtiskleti usu ja armastuse teemadel Urmas Karileedi jutustust kuulates ning saadi värsivormis ettekandes kuulata luulemeeste Priit Kaare ja Kevin Polli loomingut. Õhtust sai osa ligemale 30 inimest. Kirikute Öö programmi plaanime kokku panna ka järgnevatel aastatel. Vaata fotomeenutust SIIT.

Merekultuuriaasta rannaretke huvilised Vainupea kabelis / foto: Kadi Ummik

11. juuni ennelõunal võttis aga Vainupea kabel vastu merekultuuriaasta rannaretkel osalenud huvilised. Rannaretke eestvedajaks oli Kadi Karine. Tuult ja vihma trotsides jõudis Vainupea rannaretke alguspunkti 20 huvilist, kes jätkasid sealt teekonda edasi Eisma külla. Vaata kohtumise fotomeenutust SIIT.

Merekultuuriaasta rannaretk on kogu Eesti rannikut ning saari hõlmav programm, mis jõuab igasse rannaalaga maakonda ning suurematele ja valikuliselt ka väiksematele saartele. Rannaretkel osalemine on võimalus kohtuda kohalike inimeste ning nende jaoks oluliste tegevustega. Saada vahetut kontakti elava merekultuuri pärandiga ning tõsta fookusesse nende rolli ja tähtsuse meie kultuuriloos. Igal külal ja piirkonnal on oma rikkalik traditsioon, oskused ja merega seotud eluviis, mille tähtsustamine on merekultuuriaasta üheks eesmärgiks. Programm valmib ja viiakse läbi koostöös kohaliku kodanikualgatusliku seltsi, kohaliku muuseumi vm partneri kaudu.

Täname kõiki, kes andsid oma kohalolekuga nii Kirikute Öö õhtusse kui ka rannaretke oma panuse. Uute kohtumisteni!

Lisainfo: Kirikute Öö, Merekultuuriaasta