Suureliiva ranna uus laudtee
Suureliiva ranna uus laudtee / pilt: Mario Luik

Vainupea külavanem Mario Luik nentis, et tegelikult oli mõte laudtee korrastamisest laual juba aastaid, kuid konkreetseks läks asi möödunud sügisel. Laudteede paigaldamisega tegeleb Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK). Luige sõnul selgus, et RMK-l pole põhimõtteliselt midagi uue laudtee rajamise vastu, kuid probleemiks on töökäte leidmine.

"Selle mure oskasime kohe ära lahendada meie oma töökäte väljapakkumisega ning juba novembris jõudsid RMK poolt eraldatud vajalikud materjalid meie külla," rääkis Luik. Laudtee ehitus võeti aga ette alles nüüd, ülemöödunud nädalavahetusel. Talgute korras osales 200 meetri pikkuse laudtee ehitamisel 35 inimest. "Isegi ühed pulmalised tulid randa pilte tegema ja peigmees lõi paar naela paika," lausus Vainupea külavanem.

Ja kui algne plaan oli uuendada olemasolev laudtee, siis tegelikult pikendati seda rannas oleva riietuskabiinini. Viimased pingid ja prügikastid pani RMK loodusvaht Jüri Teppe paika 13. juulil ning sellega oli uus laudtee lõplikult valmis.

Uue vägeva Suureliiva ranna laudtee pidulik avamine saab toimuma reedel, 21. juulil kell 19.00

Allikas: Lääne-Virumaa Uudised