Õhtu algas meile Tartust külla tulnud Liina Tsimmeri (vokaal) ja Jaagup Jürgeli (kitarr) laheda ja maitseka kontserdiga. Suure publikuhuvi tõttu said esimest korda üldse ka lisapingid kabeli aeda toodud, et huvilistele muusika kuulamine mugavamaks teha. Maiasmokad said aga suu magusaks värskeid Vanakõrtsi talu ploome mekkides. Vaata kontserdi pilte SIIT.

Muinastulede öö õhtu kontsert Vainupeal - Liina Tsimmer ja Jaagup Jürgel 2018
Liina Tsimmeri ja Jaagup Jürgeli kontserdi kuulamine kabeli aias / foto: Kadi Ummik

Kontserdile järgnes ca poole üheksa paiku kabeli kõrval lõkkeplatsil sümboolselt muinastulede öö lõkke süütamine. Kohapeale oli selleks tulnud ligemale sadakond inimest. Lisaks liikusid paljud läbi Vainupea külastamaks Suureliiva randa süütamaks seal suuremaid ja väiksemaid lõkkeid ning küünlaid. Vaata muinastulede öö õhtu pilte SIIT.

Muinastulede öö õhtu lõkke süütamine Vainupeal 2018
Muinastulede öö õhtu lõkke süütamine Vainupeal / foto: Mario Luik

Lõkke süütamise ajal sai kabelis püsti pandud esitlustehnika. Valmistuti EV100 sündmuste raames korraldatud projekti "Vainupea küla elu ja olu pildis läbi ajaloo – fotomaterjalide kogumine, digiteerimine ja tutvustamine" tulemuste esitluseks, mida toetas Eesti Külaliikumine Kodukant. Ligemale 50 ettekannet vaatama ja kuulama tulnud inimest said osa ca 30 minuti pikkusest projekti tutvustusest koos valitud piltide (kokku 200 pilti) slaidiseansiga. Tagasiside tehtud tööle oli üksnes positiivne. Loodetavasti hakkab piltide kogu aastate jooksult täienema. Ettekande saab alla laadida järgmistelt viidetelt (nii slaidiseansina kui ka tavadokumendi vormis) - .ppt ja .pdf. Vaata pildimaterjali esitluse pilte SIIT!

EV100 Vainupea pildid 2018
EV100 Vainupea piltide esitlusele kogunemine Vainupea kabelis / foto: Mario Luik

Täname kõiki, kes meile külla tulid ja sündmustest osa võtsid! Kohtumiseni.