Kümme aastat Vainupea küla selts MTÜ-d eest vedanud ning viimased neli aastat ka külavanema staatuses olnud Mario Luik esitas omal soovil tagasiastumise avalduse. Luige sõnul taandas ta end külaseltsi juhtimisest juba varem ning tundus igati mõistlik anda teatepulk üle teistele tegijatele.

“Viimased kümme aastat on Vainupea külaelu juhtimise mõttes olnud minu jaoks väga intensiivne ja tegus aeg. Vajasin puhkust, teistel radadel edasi liikumist. Täna saan öelda, et see otsus on olnud igati õige. Tekkinud on võimalus nö kõrvalseisja värske pilguga kogukonna elus toimuvat vaadelda ning ise seejuures ennast ka vabalt tunda - otsesed kohustused ja ka vastutus puuduvad,” kõneles Mario Luik.

Ta lisas, et külas toimuv läheb talle jätkuvalt korda ning mees lubas kindlasti märgata ja ka panustada.

Uueks külavanemaks valiti ühehäälselt ainus kandidaat, viiendat aastat Vainupeal elav Sigrid Nuutre. Nuutre nentis, et Vainupea on Mario Luige eestvedamisel olnud igati tegus ja eeskujulik küla, kus toimub suviti palju üritusi ning käib palju külalisi.

“Küll aga olen küla püsielanikuna tundnud puudust sellest, et tegeldaks aastaringselt Vainupeal elavate püsielanike muredega, sh kodulähedase alushariduse jätkumise eest seismisel, ühistranspordivõrgu korrastamisel jm infra arendamisel, et Vainupeal oleks hea ja mugav elada aasta ringi,” rääkis külavanemaks valitud Sigrid Nuutre. Ta märkis, et tema eesmärk külavanemana ongi ennekõike nendel, aga ka muudel teemadel arendada koostööd vallaga, et Vainupea muutuks atraktiivsemaks (püsi)elupaigaks noortele ja lastega peredele.

Mario Luik soovis uutele veduritele nii külaseltsi eesotsas kui ka külavanem Sigrid Nuutrele rohkelt kordaminekuid ning märkis, et jõudu ja mõtteid ning ehk on tal mõne aja pärast taas inspiratsiooni ennast eestvedaja kohale pakkuda.

Allikas: Lääne-Virumaa Uudised