Vainupea küla kogukond on läbi aastate küla heakorra ja atraktiivsuse eest seisnud. Tunnustus- ja mõtiskluspinkide paigaldamisega Vainupea külla küla 440 ja Vainupea kabel 130 juubeliaastal saab iga soovija võimaluse ajaloolises rannakülas kauni looduse ja merekohina keskel võtta korraks aja maha, puhata ja siis värskemalt edasi liikuda. Külla paigaldatud pingid toovad täna kokku nii küla kogukonna kui külalised lähemalt ja kaugemalt. Vaata galeriid paigaldatud pinkidest SIIT.

Vainupea küla oli "Lääne-Virumaa aasta küla 2023". Esimene pink pühitseti väärikalt koos vastavat tunnustust kinnitava graveeritud plaadikesega Kaarnakivi kõrval samal päeval kui Vainupea küla külastas Eestimaa aasta küla konkursi hindamiskomisjon. Vastavalt kogukonna ühisele kokkuleppele hakatakse pinke pühendama küla jaoks olulistele inimestele, sündmustele, nähtusele vms. Seda mitte tihedamini kui üks kord aastas ning ühe pingi kaupa.

Esimese tunnustus- ja mõtiskluspingi pühitsemine Vainupea külas 2023. aastal
Eestimaa aasta küla 2023 konkursi hindamiskomisjon Vainupeal / pilt: Raul Valgiste

Vainupea küla selts MTÜ sai projektile toetust Kohaliku Omaalgatuse Programmist (KOP) Lääne-Virumaal (2023. aasta kevadvoor). Toetuse kogumaht 2 131,20 eurot, omafinantseering 1 420,80 eurot - kokku maksis projekti elluviimine 3 552,00 eurot. Valged pargipingid, mille esiküljele on markeeritud Vainupea küla 440 ja Vainupea kabel 130, tarnis E.Strauss OÜ. Kõigil pargipinkidel on ära märgitud ellu viidud projekti nimi ja taotlusvooru info. Infostendidele said üles pandud kaardid, millel on pinkide asukohad nende ülesleidmiseks "kollasega" välja toodud. Kutsume sõpru nii lähemalt kui ka kaugemalt meile külla tunnustus- ja mõtiskluspinke üles leidma!