Vainupea küla uus logo
Vainupea küla uus logo / pilt: Mario Luik, logo: Heidi Pähn

Vainupea küla suur sünnipäevapidu peetakse juulikuus, kuid juubeli raames on tulemas teisigi kogukonnaüritusi ja kontserte. Samuti on koostamisel Vainupea külast ja küla elanikest pajatav raamat.

“Terve küla on ennast toimkondadeks jaganud. Kes tegeleb logoga, kes külaraamatuga ja nii edasi,” sõnas kohalik teatrimees Jaanus Nuutre, kes koos külaseltsi juhatusse kuuluva Valdek Haugasega veab eest fotokonkurssi.


Fotokonkurss “Lahemaa lummuses 2023” algab 9. jaanuaril ning kestab 2. juulini. Konkursil on nii täiskasvanute kui ka noorte kategooria ning osalejad saavad valida kahe alateema vahel, milleks on “Lahemaa lumm” ja “Vainupea vaib”. Pildile tuleb püüda kohalikke vaateid ja autoriteks oodatakse nii proffe kui ka algajaid fotograafe üle maailma.

Nuutre valiti konkursi veduriks suuresti seetõttu, et tema vanaisa oli tuntud fotograaf ja operaator Peeter Tooming, kes Vainupeal suvitas. Konkurssi aitavad korraldada ka tuntud profifotograafid Remo Savisaar, Renee Altrov ja Hele-Mai Alamaa, kes kuuluvad samuti žüriisse.

Nuutre sõnul on pikem plaan muuta fotokonkurss traditsiooniliseks ja see hakkaks toimuma üle aasta. Võitjaid ootab arvestatav rahaline auhind: täiskasvanute arvestuses 1000 ja noorte arvestuses 500 eurot.

Võitjate autasustamine on kavandatud juuli lõppu ning sellega avatakse tööde näitus Vainupea kabelis. Edasi on plaanis saata näitus rändama mitmesse Lääne-Virumaa näitusepaika ja maakonnast väljapoolegi.

“Eestimaa mereäärseima pühakojaga õnnistatud Vainupea küla pakub suvitamisrõõmu paljudele kodumaistele ja rahvusvahelistele külalistele. Üheskoos kaunite liivarandade, vaatamisväärsuste ja Lahemaa rahvuspargiga pakub Vainupea küla aastaringselt toimuvaid kontserte, sündmusi ja majutusvõimalusi,” rääkis Nuutre, kelle sõnul on konkursi taga ambitsioonikas idee muuta Vainupea kant fotograafide Mekaks. “Siia saab auto ära parkida, objektiiv valmis sättida ning alustada imekaunite metsaradade avastamist, jalutada kasvõi Kuu­saluni välja.”

Vast valminud Vainupea logo on disaininud Heidi Pähn, kes ammutas inspiratsiooni merest, loodusest ja Vainupea kabelist. “Logo on nagu Vainupea isegi – lihtne ja looduslähedane, kuid peidab endas rohkem, kui esmapilgul paistab. Nimelt on logo A-tähed inspireeritud Vainupea kabeli kaarakendest, kust avaneb vaade merele. Vainupea visuaalse identiteedi värvid on looduslähedased ja sümboliseerivad ajaloolise taustaga küla väärikust, puhtust ja meelerahu,” selgitas Pähn.

Allikas: Virumaa Teataja