Kristjan Üksküla Vainupeal / foto: Kadi Ummik

Kristjan Üksküla enda kohta: "Olen Tallinna Linnateatri näitleja, lõpetanud 2010. aastal Lavakunstikooli 24. lennu. Lapsest saadik olen mänginud kitarri, klaverit, viiulit, kirjutanud laule ja luuletusi ning sel kevadel andsin välja oma esimese sooloalbumi "Uinunu laul", mis koosneb viimase 10 aasta loomingust. Plaadil on minu poolt viisistatud Juhan Viidingu, Indrek Hirve, William Shakespeare'i kui ka enda tekste. Esimese luulekogu "Kevadekuulutus" andsin välja aastal 2011. Plaadil astuvad lisaks minule üles ka sõbrad Mari Jürjens, Sandra Uusberg, Krista Citra Joonas, Johan Randvere, Kaspar Velberg, Priit Strandberg ja Tarmo Song. Olen ühe korra Vainupeal käinud ja esineksin hea meelega kõigile huvilistele nii lähemalt ja kaugemalt Vainupea kabelis kaunil muinastulede öö õhtupoolikul.“

Muinastulede öö kontsert Vainupea kabelis / foto: Kadi Ummik

Nüüd on see tehtud! Kabelisse jõudis päikesepaistelisel, kuid tuulisel õhtupoolikul ligikaudu 120+ inimest. Tihedalt külg külje kõrval ning ka vaibal koha leidnud huvilised said muuhulgas kuulata Viidingust, Puškinist ja Dostojevskist mõjutatud Kristjani loomingut. Pärast kontserdi lõppu said mitmed andunud fännid juba varem soetatud albumile autogrammi küsida. Mitmel uuel fännil avanes aga võimalus otse Kristjani käest osta nii tema autogrammiga albumit kui ka luulekogu. Kontserdi galerii leiab SIIT. Kristjan jäi Vainupeale tulekuga väga rahule ning ta loodab, et suutis oma muusikaga pakkuda igale ühele midagi, mida sai sellest õhtust kaasa võtta.

Täname kõiki, kes tulid Kristjani loomingut kuulama. Vabandame nende ees, kes pidid end ruumipuuduse tõttu ebamugavalt tundma või siis jäid üldsegi ukse taha. Uuel aastal loodame traditsiooni jätkata ning proovime ka siis kenasti koos kabelisse ära mahtuda. Uute kohtumisteni!