Vainupea külavanem Mario Luik ütles, et kuna eelmine vaip oli juba pikalt oma eesmärki täitnud, osteti annetuste toel kabelisse senisest pikem ja kergemini hooldatav vaip. "Üks meie külaseltsi aktiivne liige käis uue vaiba soetamise idee lauale, kuna ta pakkus välja, et valmistab õppetöö käigus pühakotta ka uued istmekatted. Seega lähtusime vaiba valikul nii, et mõlemate värvid läheksid lahedasti kokku," kõneles Luik. Vastupidavast materjalist halli värvi vaip on külaelu ühe eestvedaja sõnul eelmisest ka pikem – 13 meetrit – ja ulatub altarini välja.

Vainupea kabeli uus vaip / foto: Piia Reismann

"Teeme ära!" talgupäeval koristati ka kabeli ümbrust ja rannajoont ning paigaldati väikelastele lisakiiged ja liumägi. "Meie iga-aastased traditsioonilised talgupäevad näitavad, et inimesed on keskkonnateadlikumad. Kui aastaid tagasi kogunes koristuste käigus kokku suur kotitäis prügi, siis nüüd on seda poole vähem. Olukord on märkimisväärselt paranenud," kiitis Luik.

Järgmiseks on Vainupeal plaanis kivist kabeliaiale uued, spetsiaalselt selle tarvis loodud metallist väravad ette panna. Puidust väravad olid oma aja ära elanud. Annetuste abil on väravate raha juba suures osas olemas. Loodetavasti saab hiljemalt suve lõpus Vainupea kabelisse minnes astuda läbi värskelt sepistatud väravate.

Allikas: Virumaa Teataja