Meie külas toimetavad jätkuvalt tublid inimesed, kes on saanud ka vääriliselt tunnustatud. Meie küla kogukond on jälle natukene ühtsem, tugevam ja sihikindlam. Koos oma aktiivsuse, kõigi rõõmude ja muredega, oleme inspiratsiooniks nii naaberküladele kui ka kaugema kandi rahvale. Meil tasub oma tegemiste üle uhkust tunda.

Maia Vahtramäe kontsert muinastulede öö õhtul Vainupea kabelis
Maia Vahtramäe kontsert muinastulede öö õhtul / foto: Mario Luik

Olenemata koroonaviiruse epideemiast olid Vainupea kabeli uksed kõigile huvilistele varasemast tihedamaltki avatud. Alates juuni algusest võis pühakojas tutvuda legendaarse fotograafi ja filmioperaatori Peeter Toominga mälestusnäitusega „Tagasipöördumine koju“. Tema lavastajast lapselapse Jaanus Nuutre eestvedamisel leidis aga Vainupeal koguni kümnel korral aset „Jutt jumala õige“ etendus. Läbi vahetute emotsioonide ning laiahaardelise meediakajastuse jõudsid looduskaunis Vainupea küla ja meie romantiline rannakabel tuhandete inimesteni üle Eesti ja kaugemaltki.

Jätkuvalt on Vainupea kabel populaarne valik pulmalistele. Mitmed kontserdid said kõigile lahedasti ja turvaliselt toimuma. Kevade algul panime Juhan Kilumetsa pädevuse läbi kaante vahele pühakoja remondi- ja renoveerimistööde projekti. Täna tegeleme aktiivselt tööde kogumaksumust kajastava eelarve kokkupanemisega. Pühakoda on meil südames, sihid on meil kõrged! Kohtumisteni.

Allikas: Koguduse leht