Kirikute Öö raames pühakoja uste avamisest saab loodetavasti kestma jääv traditsioon. Sellel aastal tulid meile omal algatusel külla Tapa segakoor Leetar toredad liikmed. 19.00 paiku planeeritud kontserdi algus nihkus küll veidi edasi, kuna seltsi juhatuse esimees kasutas võimalust rääkida kohaletulnutele Vainupeast ja kabelist ning külaseltsi tegemistest.

Segakoor Leetar Vainupeal / foto: segakoor Leetar

Koori juhtis järgnevalt juba dirigent Andres Heinapuu. Laulude vahele luges Kairi Kroon ette luuletusi oma Hooandja läbi rahastuse saanud esikluulealbumist "Pühendan Sul Sõnad".  Kairi on luuletusi kirjutanud juba alates 1989. aastast. Ta  on kirjutanud luuletusi endale nö sahtlisse, aga ka avaldamiseks ajalehes, ajakirjades, laulutekstidena jne. Kairi on kirjutanud aastakümneid laulutekste Eesti legendaarsele lauljale Anne Veskile ning muusik Ain Tammessonile 20-30 lauluteksti. Tema koostöö nendega kestab. Segakoor Leetar oli väga huvitatud Vainupeale tagasi tulemast. Pildigalerii toimunud sündmusest leiab SIIT. Järgmiste kohtumisteni!
Juristid Vainupeal / foto: Mario Luik

Laupäeva õhtupoolikul võtsime Vainupea kabelis vastu ligemale 25 liikmest koosnenud juristide grupi, mis peatus endises Vainupea pansionaadis. Väga positiivselt meelestatud ja põnevaid küsimusi esitanud gruppi vedas kohtunik Tiit Lõhmus. Räägitud sai Vainupeast ja näidatud huvilistele lähemalt ka kellatorni. "Jutlusele" järgnes lühem jalutuskäik R. Sagritsa hauale ning arutati külaelu kabeli aias ja mere kaldal uitades. Täname külalisi kabelile tehtud annetuse eest!

Lisainfo: Kairi Kroon