„Olen väga tänulik, et mind on Vainupeal niivõrd lahkelt vastu võetud. Sellest koostööst tunnen suurt rõõmu. Rannik ja meri on mind alati inspireerinud ning nüüd õnnestub temaatilist näitust sisuliselt kaldapealsel tutvustada,“ rõhutab kunstnik, kelle suvekodu asub naaberkülas Eismas. Säärase näituse jõudmine Vainupeale sündis möödunud aasta sügisel toimunud puhtjuhuslikust vestlusest kunstniku enda ja Vainupea külavanema vahel Rakveres tegutsevas laste mängukeskuses. Ilmnenud, et Taisi tegeleb maalimisega ning tal on mitu tugevat näitust seljataga, ei jäänud tegemata pakkumine kabelisse tema isikutööde näituse ülespanekuks.

„Eriliselt köidavad ranniku looduslikud detailid – taimed, mis trotsivad soolast vett ja tuult, putukad, kes on leidnud oma kodu liiva ja kivide vahel, ning linnud, kelle laul seguneb lainete kohinaga. Vaikne lainete sosin või kivide vastu murduv vesi räägib lugusid justkui tuhandete aastate tagant. Rannajoon on tema jaoks nagu avatud raamat, mille lehekülgedel on kirjas looduse lõputu imelisus ja inimeste enda seiklused,“ jutustab kunstnik näituse tutvustusloos.

Kunstnik Taisi Neeme Vainupea rannas
Kunstnik Taisi Neeme Vainupea rannas / foto: erakogu

Kunstnik Taisi Neeme on lõpetanud Rakvere Gümnaasiumi kunstiklassi ja teaduskraadi omandanud Tallinna Ülikoolis. 2022. aastal täiendas ta end EKA avatud akadeemia kursusel „Abstraktne maal“, Johanna Mudisti juhendamisel. 2023. aastal Pallase kursusel „Vabamaal“, Sirje Peterseni juhendamisel. Kunstnik kasutab õli-, kui ka akrüülvärve, eelistades maaližanrina – peisaaži.

„Maa ja mere piirimail“ näituse avamine toimub kunstniku osavõtul Vainupea kabelis laupäeval, 1. juunil algusega kell 16.00.