“Alates külaseltsi loomisest 2013. aastal oleme pidanud oluliseks pakkuda kabelis aastaringset, eriilmelist ning kõnetavat kultuuriprogrammi,“ ütles Vainupea külavanem Mario Luik. „Kutsume endale külla sõpru nii lähemalt kui ka kaugemalt,” lisas ta. Varasemalt käisid meil jõuluajal Vainupeal esinemas Veronika Portsmuthi erinevad koorid.

Luige sõnul aitas Viru-Nigula segakoori Vainupeale tuua oma küla inimene, Rakvere Muusikakooli klaveriõpetaja Piret Villem, kes kontsertmeistri rollis ka ise panuse annab.

„Läsna-Loobu külakoori üks lauljatest vedas Vainupeal käesoleval suvel kiire interneti projekti. Sealt pakkumine tuli ning kiirelt sai sündmuste kalendrisse kirja esmakordselt toimuv aastavahetuse kontsert“ rääkis Luik.

“See on kohati uskumatu kui ladusalt meid õnnestub oma plaane ellu viia – leidub aktiivseid abilisi, nö otsad saavad kiirelt kokku viidud, esinejatel endil on huvi Vainupeale esinema tulla. Oluline on ka märkida, et kontsertelamust pakume jõulude ajal huvilistele tasuta. Seega tulgem kohale ja laulgem kaasa,” ütles Luik.

Allikas: Lääne-Virumaa Uudised