Suureliiva ranna uus laudtee
Suureliiva ranna uus laudtee / pilt: Mario Luik

Laudtee korrastamise ja pikendamise projekt oli laual juba aastaid, kuid konkreetseks läks asi möödunud sügisel. Enne seda oli koostöö osas kompamist ja mõtete vahetamist. Selgus, et töö teostamisel on peamiseks raskendavaks asjaoluks leida kohapeale tublid töötegijad. Selle mure oskasime kohe ära lahendada meie oma töökäte väljapakkumisega ning sääraselt jõudsid juba novembrikuuks vajalikud materjalid meie külla. Mis peamine, algsest plaanis uuendada olemasoleva laudtee, jõudsime veel ka selle pikendamiseni riidevahetuskabiinini. Tänud sulle ladustamise pinna eest, Valdek!

Oluline on rõhutada, et initsiatiiv ise töö ära teha oli meie kogukonna poolne. Eesmärgiga tekitada omanditunnet, tõsta koostöövaimu ja leida läbi ühise panustamise ka uusi sõpru. Hea näide ning eeskuju meie piirkonnas ja ka üle-eestiliselt sellest, et kogukond saab ise ette võtta ja projekti edukalt teostada. RMK tuli seejuures lahedalt ning bürokraatiavabalt kaasa.

Laudtee projekti algsesse toimkonda kuulusid Mario, Mart, Vilmar, Valdek, Maido ja Tiit. Töö käigus lisandus aga väärtuslikke töökäsi juurde rohkem kui 30! Tegelikult kujunes töö elluviimine selliseks, kus spontaanselt tekkis eestvedajatele ühine sobiv aeg ja muu infovahetus abikäte leidmiseks laabus juba jooksvalt. Abistajateks olid nii suuremad kui väiksemad, nooremad ja vanemad, oma rahvas ja oma rahva head sõbrad. Isegi ühed pulmalised tulid randa pilte tegema ja peigmees lõi paar naela paika! Uhke! Ingele ja Kadile tänud suupistete ja vee eest.

Tööle lükkas reede hommikul kell 10.00 hoo sisse RMK loodusvaht Jüri Teppe. Muus osas jagas infot ning said kokkulepped tehtud Lahemaa külastusala juhi Timo Kanguriga. Laudtee sai valmis pühapäeva pärastlõunaks. Kogu töö teostamine võttis aega ligikaudu 21 tundi. Jüri pani uued pingid ning ka uue prügikasti paika 13ndaks juuliks.

Ülevaade asjaosalistest ning kogu töö kulgemine: GALERII

Meediakajastus: "Vainupea rand sai talgute käigus uue laudtee" Virumaa Teataja

Droonivaated: GALERII