VIROL tegevjuhi Sven Hõbemägi sõnul on Vainupea küla aastate jooksul teinud märkimisäärse arengu, seda nii füüsilise elukeskkonnana kui ka erinevate ürituste jms näol. „Korraldatakse kontserte, kogukonnaüritusi, erinevaid talgupäevi, kohaliku kogukonna toel on rajatud nii laste mänguväljak, rajatud infoviidad, taastatud rippsild jpm. Vainupea küla on igati väärikas esindama maakonda ka üleriigilisel konkursil,“ lisas Hõbemägi.

Vainupea külavanem Mario Luige sõnul on Vainupeal kogukondlik tegevus külaelu edendamiseks läbi aja olnud au sees. „Kümme aastat tagasi loodud külaseltsi eestvedamisel sai aga küla mingis mõttes uue hingamise. Oleme suurelt mõelnud, omade eesmärkide täitmise suunas liikunud. Aasta küla tiitel on nii meile kui ka Haljala valla rahvale tervikuna oluliseks tunnustuseks,“ sõnas Mario Luik ning lisas, et eks on neilgi omad mured ja loomulikult ka rõõmud, mis käivad külaeluga kaasas. „Seda enam tuleb ühiselt mõtlemist ja ka ära tegemist soodustada. Külavanema loodan väga, et innustame ja julgustame paljusid kaasteelisi meie ümber. Vainupea rahvas tunneb uhkust - väärikalt proovime ka üleriigilisel konkursil meie piirkonda edukalt esindada,“ selgitas Vainupea külavanem.

Vainupea küla esitatakse VIROL-i poolt ka üleriigilisele Aasta küla konkursile ning premeeritakse VIROL-i poolt 500 euroga.

Haljala vallavalitsus tunneb suurt uhkust ja rõõmustab koos Vainupea küla rahvaga, et aasta küla tiitel „koju toodi“!

Allikas: Haljala Valla Sõnumid (aprill 2023)