Hedvig Hanson Vainupea kabelis 2022
Hedvig Hansoni kontsert Vainupea kabelis / foto: Mario Luik

Kui kabelis paitas tundeline lauljatar Hedvig Hanson kuulajate hingekeeli oma lüürilise häälega, laulsid temaga ühes kaasa akna taga edasi ja tagasi lennelnud pääsukesed.

Hedvig Hanson esitas sumedal suveõhtul nii omaloomingut kui ka eesti autorite loodud helgeid meloodilisi palu. Lummavate viiside seas oli tema estraadilauljast ja muusikapedagoogist ema - Novella Hansoni loodud muusikat. Siiras laulude ja lugude jagamine publikuga tekitas hubase tunde. Hedvig Hanson jagas ka sotsiaalmeedias õrna tunnet, mis tal Vainupea kabelis tekkis.

"Kes olid, said osa ... mu lemmikhetk oli vist see, kui saatsin klaveril ja lind akna taga laulis nii musikaalselt soolot! Harmoonia on elus võimalik, neis erilistes hetkedes, üheskoos looduse imelisusega ... aitäh, sain esitada kõiki oma mõtisklevaid nukraid kauneid laule!"

Tänulik rahvas plaksutas andekale muusikule vaimustunult.

Hedvig Hansoni järgmine esinemine on naabermaakonnas - Ida-Virumaal. 2. juulil saab teda kuulata Toilas, Valgevilla õuel, "7 linna muusika" festivalil. Hedvig Hansonit saadab üks noorema põlvkonna maitsekamaid kitarriste Kalle Pilli ja kontrabassil on Marti Tärn.

Vainupeal toimub 29. juulil kell 19 Jaan Pehki kontsert. Pileti hind on 15 eurot. Laululooja ja trubaduur Jaan Pehk alias Orelipoiss on musitseerinud kümnetes kollektiivides, millest tuntuimad on Kõrsikud, Orelipoiss, Koer ja Köök. Tema loomepagas on rikkalik ja nii tulevad esitusele erinevad laulud minevikust ning olevikust.

Vainupea kabel mahutab oma 80 inimest.

Allikas: Lääne-Virumaa Uudised