Admiral Pitka luurevõistluse avatseremoonia leiab aset teisipäeval, 5. augustil Rakveres Vabadussõja ausamba juures kell 13.00 ning esimene meeskond läheb rajale Läsnalt südaöö paiku. Võistlusele paneb punkti laupäeval, 9. augusti hommikul läbi Rakvere linna kulgev lõpujooks, millele järgneb pidulik rivistus ning autasustamine Rakvere linnuses algusega kell 14.00. Võistluse trass kulgeb läbi Kadrina, Vihula, Haljala, Kuusalu ja Sõmeru valla. Pealtvaatajatel on võimalus võistlusest osa saada nii ava- kui lõputseremoonial. Võistlustingimustes saab võistlejaid tegutsemas näha reedel, 8. augustil avatud kontrollpunktis Rutja lennuväljal.

Admiral Pitka luurevõistlus 2014
Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser vanemleitnant Tomi Haimelin. Vastutegevust teeb võistlusel kaitseliitlastest, Mereväe ajateenijatest ning Ameerika 173. õhudessantbrigaadi võitlejatest koosnev koondkompanii. Admiral Pitka luurevõistlus toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et
vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse peakorraldaja on Kaitseliit, ettevalmistusele ja läbiviimisele on kaasatud nii kaitsevägi, Erna selts, reservohvitseride kogu, laskurliit ja teised organisatsioonid. Kokku võtab võistlusest ja selle korraldamisest osa üle kolmesaja inimese.

Rohkem infot: Neeme Brus (neeme.brus@kaitseliit.ee, +372 50 12 301) või Karri Kaas
(karri.kaas@kaitseliit.ee, +372 59 117 898)

Täpsem info: http://www.pitkachallenge.eu/et/competition2014/