"Lahemaa lummuses 2023" žürii liikmed

Vainupea elanik Jaanus Nuutre on Eesti näitleja ja lavastaja ning Teater Nuutrum juht. Tema vanaisa Peeter Tooming oli tunnustatud Eesti fotograaf, pälvinud AFIAP* kuldmedali, mitmete fotoraamatute autor ja fotorühmituse STODOM* asutajaliige. Peeter Tooming elas ja suvitas alates 1981. aastast kuni oma surmani Vainupea külas.

Valdek Haugas on Vainupea püsielanik. Tegutsev väikeettevõtja, Viru Rotary klubi president, motospordi harrastaja ja aktiivne kogukonna liige. Üks idee algatajatest. 

Remo Savisaar on rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograaf, loodusgiid ja fotokoolitaja, kes on pildistanud Eesti loodust ligi 18 aastat. Ta on kirjutanud ja fotodega illustreerinud kokku üle saja loodus- ning fototeemalise artikli. Tema fotosid ja fotolugusid on avaldatud erinevates ajakirjades (sh National Geographic). Remo on olnud paljude fotokonkurside žüriis, ta peab regulaarselt loenguid loodusest, loodusfotost ja teeb fotokoolitusi. 

Sünnist saati Lahemaa Rahvuspargis suvitanud ja talvitanud Renee Altrov on vabakutseline reklaami- ja portreefotograaf. Tema töid on publitseerinud muuhulgas New York Times, Breves Magazine ja Eclectic.

Hele-Mai Alamaa on fotograaf ja suur loodusesõber. Pool oma elust on ta töötanud moe-, naiste-, pere- ja toiduajakirjades. Viimasel ajal on Hele-Mai liikunud rohkem toiduradadele ja on suur õues kokkamise entusiast. Ta on pildistanud ja andnud välja ka riiulitäie kokaraamatuid, ühe neist siitsamast Lahemaa servast, Vainupea külast.

* AFIAP kuldmedal on rahvusvahelise fotograafia föderatsiooni kõrgeim võimalik autasu.
* STODOM on fotograafide rühmitus, kes viis eesti fotokunsti kohaliku ja välismaa publikuni. STODOM sai alguse 1964. aastal, kui grupp ärksaid fotograafe end riiklikest fotoklubidest eraldas. Tollases Nõukogude Liidus lõid esimese loomingulise koosluse Kalju Suur, Peeter Tooming, Andrei Dobrovolski, Tatjana (Dobrovolskaja) Putnik, Rein Maran ja Boris Mäemets, hiljem ka Peep Puks ja Tõnu Tormis. STODOM oli rühmitus, kes tutvustas enda loomingu kõrval ka autoreid mujalt maailmast, vahendas näituseid, korraldas teledebatte, avaldas artikleid meedias ning andis välja fotoraamatu “Läbi linna” (1967). 1966 aastal toimunud näitusega „Maal. Graafika. Foto." viidi Eestis esmakordselt fotokunst maali ja graafikaga samale tasemele. Fotogrupi esimene fotode näitusmüük Eestis toimus detsembris 1972. Samuti mitmed fotonäitused Eestis, Nõukogude liidus ja läänemaailmas. Viimane retrospektiivne näitus toimus Fotomuuseumis 1994ndal aastal.