Fotokonkurss "Lahemaa lummuses 2023"

Kutsume kõiki fotograafiahuvilisi - nii professionaale, harrastajaid, noori kui ka juba kogenenumaid - osa võtma fotokonkursist ”Lahemaa lummuses 2023”, jäädvustamaks pildis kaunist Vainupea küla ja meie rahvuslikku aaret Lahemaa rahvusparki. 

Lahemaa lummuses 2023


Eestimaa mereäärseima pühakojaga õnnistatud Vainupea küla pakub suvitamisrõõmu paljudele kodumaistele ja rahvusvahelistele külalistele. Üheskoos kaunite liivarandade, vaatamisväärsuste ja Lahemaa rahvuspargiga pakub Vainupea küla aastaringselt toimuvaid kontserte jt sündmusi ja ka majutusvõimalusi. See teeb Vainupea küla üheks ainulaadseimaks paigaks kogu Põhja-Eestis.

MTÜ Vainupea küla selts korraldab Vainupea küla 440 juubeliaasta ja Vainupea kabeli 130 juubeliaasta raames 2023. aastal esmakordselt fotokonkursi täiskasvanutele ja noortele.  Lahemaa rahvuspargi idapoolseima külana soovib külaselts läbi fotokonkurssi saada rohkem tähelepanu meie rahvuspargi olemusele, võimalustele ja ilule. Sooviga olla fotograafide jaoks alguspunktiks Lahemaa rahvuspargi lõpututel metsaradadel ja randadel, sai algatatud fotokonkurss ”Lahemaa lummuses 2023”.

Kategooriad: täiskasvanud ja noored (kuni 18-aastased) 
Vabalt valitavad teemad: 1. Lahemaa lumm 2. Vainupea vaib
Võistlustööde nõuded ja esitamine: kokku võib saata kolm võistlustööd ühe autori kohta; konkursile on oodatud eelkõige käesoleval aastal tehtud fotod, mis annab poodiumile pääsuks eelise, kuid esitada võib ka varasematel aastatel tehtud fotosid;  esitatavate tööde pikem külg peab olema vähemalt 3000px; saadetud foto(faili) nimi peab sisaldama autori nime ja foto pealkirja; kasuks tuleb täiendav autori poolne pildi kirjeldus või lugu; palume esitada maksimaalse suurusega JPG fail(id) aadressile konkurss.vainupea@gmail.com või saata näiteks läbi keskkonna WeTransfer; fotograaf vastutab kõikide autoriõigustega seonduvate küsimuste kerkimisel; kõigi konkursile esitatud fotode autoriõigused jäävad nende autoritele, ent konkursil osalemisega antakse korraldajale õigus tasuta kasutada konkursile esitatud fotosid konkursi tulemuste avalikustamiseks (sotsiaalmeedias, kodulehel jne) ja rändnäitusel ülespanekuks; fotode kasutamisel viidatakse foto autorile
Auhinnafond: täiskasvanud 1000 EUR / noored 500 EUR
Konkursi periood: 9. jaanuar 2023 kuni 2. juuli 2023 
Žürii liikmed (pikem tutvustus SIIN): külaseltsi juhatuse liikmed Jaanus Nuutre ja Valdek Haugas ning tippfotograafid Remo Savisaar, Renee Altrov ja Hele-Mai Alamaa

Rahalise auhinna saavad kahe kategooria parimad tööd. Eriauhindadega saavad tunnustatud teisedki žürii poolt äramärgitud tööd. Ühtlasi valib žürii 10 parimat fotot rändnäitusele, mille alguspunkt on Vainupea kabel. Võitjate autasustamine ja näituse avamine toimub laupäeval, 22. juulil 2023 Vainupea kabelis.

Lisainfo: Jaanus Nuutre | konkurss.vainupea@gmail.com